37157

JĀNIM PETERAM - 75
19.12.2013


2014.gada 30.jūnijā savu 75.dzimšanas dienu svinēs dzejnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Jānis Peters.

Atzīmējot tautā iemīļotā dzejnieka jubileju, 28.jūnijā arēnā „Rīga” notiks grandioza koncertprogramma JĀNIM PETERAM – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem, kurā divdaļīgā koncertā tiks izdziedātas skaistākās dažādu komponistu (Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda u.c.) dziesmas ar Jāņa Petera dzeju. Pirmajā daļā kopā ar Latvijā iemīļotiem izpildītājiem atsauksim atmiņā populāras estrādes un teātra melodijas, bet otrajā daļā, piedaloties dažādiem koriem un solistiem, izdziedāsim „zelta klasiku” un dziesmas no koru repertuāra.

Koncertā piedalīsies Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Intars Busulis, Marija Naumova, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Leļļu teātra aktieri, Rīgas Doma zēnu koris, 500 apvienotā jauniešu kora dziedātāji Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī  maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmām jaunos Jāņa Strazda aranžējumos, instrumentālās grupas, solistu un koru  izpildījumā atkal iegūstot jaunu elpu un skanējumu.

Koncertā, caurvijoties videokadriem un fotoatmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma, skanēs arī dzeja paša gaviļnieka izpildījumā, bet pāri visam - dziesmas gan no pagājušā gadsimta 70.gadiem, atmodas laika un arī pēdējos gados paveiktā, gan teātra izrādēm „Māsa Kerija”, „Draudzes bazārs”, „Šerloks Holmss”, „Šveiks”,  „Dekamerons”, „Latgola” u.c. un, protams, dziesmas, bez kurām nebūtu iedomājams šāds kopkoncerts – „Sanāciet, sadziediet”, „Manai Dzimtenei”, „Kurzeme”, „Mīla ir kā uguns”, „Pērļu zvejnieks”, „Mēmā dziesma” u.c.„Koncerts No Jāņiem līdz Pēteriem nebūt nav domāts kā grāmatveža atskaite, jo es ikdien rakstu no jauna. Tas ir veltījums un priecīgs vēstījums Jums – sirmiem un jauniem, zaļoksniem un nupat, šorīt dzimušiem”.        Ar cieņu – Jānis Peters


Biļetes – Biļešu Paradīze kasēs un internetā – bilesuparadize.lv
      Atpakaļ

Kalendārs
<< Oktobris 2018 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Reklāma