39996

MANAS TAUTAS DZIESMAS SĀK CEĻU PIE KLAUSĪTĀJIEM
13.11.2013


Pie klausītājiem devusies jaunā koncertprogramma „Manas tautas dziesmas”, kas tapusi kā dāvana Latvijas valstij tās ikgadējā jubilejā. Pirmo reizi koncertu vēsturē repertuārs tika izvēlēts, klausītājiem balsojot, un vislielāko klausītāju mīlestību izpelnījusies „Pie Dieviņa gari galdi”.  Neierasti ir arī tas, ka kopā ar populārajiem dziedātājiem katrā koncertā uzstājas arī kāds no klausītājiem, kas šo iespēju ieguvis sīvā konkurencē.

 

Vairākas no vērienīgā projekta dziesmām jau ierakstītas un uzsākušas skanējumu Latvijas Radio 2, un to muzikālais producents un aranžētājs Jānis Strazds ir apmierināts ar paveikto: „Man patiesi ir liels prieks un gods strādāt ar tautas mūziku, jo tikai tautas dziesmās ir tā jauda un enerģija, kas ļāvusi mūsu tautai paaudžu paaudzēs izturēt un pastāvēt. Šis ir laiks, kad katram no mums ir svarīgi apzināties seno, tīro un latvisko spēku un gudrību, lai identificētos ar to un šīs zināšanas nestu tālāk jaunajai paaudzei

 

Koncertprogrammas repertuāru veidojuši vairāk kā pustūkstotis Latvijas Radio 2 klausītāju un „Latvijas Avīzes” lasītāju, kas septembrī balsoja internetā un aizpildīja anketas, atzīmējot trīs visskaistākās latviešu tautas dziesmas. Noskaidrots populārāko tautas dziesmu piecinieks – “Pie Dieviņa gari galdi”, “Bēdu, manu lielu bēdu”, “Pūt, vējiņi”, “Mazs bij’ tēva novadiņi’s” un “Nāk rudentiņi’s”.

 

Savukārt lai noskaidrotu, kurš no klausītājiem tiks uzaicināts piedalīties kādā no „Manas tautas dziesmas” koncertiem,  ikviens varēja sūtīt savus iedziedāto tautasdziesmu paraugus, kā arī zvanīt Latvijas Radio 2 un dziedāt tiešajā ēterā. Interese bija ļoti liela un, sakot paldies visiem tautasdziesmu iesūtītājiem, Latvijas Radio 2 apsveic tos klausītājus, kuri piedalīsies kādā no koncertiem: Ravitu Kreicbergu no Ikšķiles (piedalīsies koncertā Ogrē); Sandri Dubovu, Kristu Bušu un Artūru Gruzdiņu no Valmieras (piedalīsies koncertā Valmierā); Rīgas jauniešu folkloras grupu „Dārdi” (piedalšies koncertā Rīgā); Ilzi Soju no Kolkas  (piedalīsies koncertā Tukumā), Māsas Legzdiņas no Dobeles (piedalīsies dienas koncertā Jelgavā);  Ivetu Grantiņuno Vecumniekiem (piedalīsies vakara koncertā Jelgavā) , duetu „Tomēr jāpadomā” no Liepājas (piedalīsies dienas koncertā Liepājā); Kasparu Sīmani, Jāni Ķiņķeri un Mārtiņu Bieti no Jaunpils (piedalīsies vakara koncertā Liepājā).

 

Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā Latvijas 95.dzimšanas dienas nedēļā skanēs latviešu tautas dziesmas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos kopā ar Jubilejas orķestri Jāņa Strazda un Kristīnes Kārkles-Puriņas vadībā. Uz skatuves kāps krāšņa izpildītāju buķete - Ingus Pētersons, Liene Šomase, Andris Ērglis, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Ivo Fomins, Dainis Skutelis, Emīls Balceris un Kristīne Kārkle-Puriņa.

 

 

Koncerti „Manas tautas dziesmas” būs skatāmi 8.novembrī Ogres kultūras centrā, 9.novembrī Valmieras kultūras centrā, 11.novembrī Rīgā, Dailes teātrī, 15.novembrī Tukuma pilsētas kultūras namā,  16.novembrī Jelgavas kultūras namā un 17.novembrī Liepājā, Olimpiskā centra Rožu zālē. Izsludināts arī  PAPILDKONCERTS gada nogalē -  16.decembrī Rīgā, Dailes teātrī.  Biļetes nopērkamas „Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv
      Atpakaļ

Kalendārs
<< Oktobris 2018 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Reklāma