36732

„MUZIKĀLAIS TEĀTRIS 7” TURPINA DZIESMU SVĒTKU NOSKAŅU AR JAUTRĪBAS LUGU „BITĪT ROŽU DĀRZIŅĀ”
17.07.2013


Nereti dzirdēti apgalvojumi, ka Dziesmu svētku patiesā dvēsele uzzied sadziedāšanās naktī. Šovasar mums visiem paveicies, jo sadziedāšanās nakts ilgs visu augustu vairākās Latvijas pilsētās. "Muzikālā teātra 7" jaunais brīvdabas iestudējums "Bitīt rožu dārziņā", kas tapis pēc Ādolfa Alunāna lugas motīviem,  kļuvis par latviskāko un sirsnīgāko šīs vasaras brīvdabas sarīkojumu, kas apceļo valsti.

No trīsgadnieka līdz sirmgalvim, no neglābjama pesimista līdz pārliecinātam optimistam, neatkarīgi no dzimtās valodas, "Bitīt rožu dārziņā" ar lustīgajām dziesmām, rotaļām, dejām, asprātīgo humoru krāšņo skatuves iekārtojumu un kostīmiem savā varā pārņem ikvienu.

Lai gan Alunāna slavenākās lugas rakstītas 19. gadsimta beigās, tajās meistarīgi atspoguļota viena no latviešu ķibelēm, par kuru smejamies, raudam un risinām arī 130 gadus pēcāk.  Latvietis ir apveltīts ar neremdināmu vēlmi vilkt vezumu uz savu pusi. Kamēr „smagsvara” vilcēji cīnās savā starpā, vienkāršie ļaudis tā arī netiek skaidrībā, kurš  ir zemes saimnieks un kuram jāklausa, tādēļ neklausa nevienam. Rodas pārpratumi, bet pa vidu visam uzzied krāšņa mīlestība, kas „Muzikālā teātra 7” iestudētajās izrādēs allaž bijusi galvenā tēma. Vai mīlestību ir pelnījuši visi jeb tikai izredzētie? Arī uz šo jautājumu  latvietis mūžīgi meklē atbildi. Jautrības luga paredz laimīgas beigas – mīlestību ir pelnījuši visi: gan labie, gan ne tik labie. Protams, mīlestības mēdz būt dažādas un katram tiek pēc nopelniem.

Jautrības lugas darbība risinās tālajā 1873. gadā – laikā, kad krāšņi uzzied šodien pazīstamie latviešu tautastērpi. Izrādes režisora Voldemāra Šoriņa vadībā scenogrāfs Jānis Jansons un dramaturgs Kārlis Anitens tulkojis latviešu tautastērpos ielikto rakstu nozīmi, lai tos pārnestu izrādes scenogrāfijā un kostīmos. Savukārt, muzikālais producents Atis Auzāns un horeogrāfs Alberts Kivlenieks radis atbilstošus risinājumu dejām, rotaļām un dziesmām. Un dziesmas būs tādas, kuras ikviens kārtīgs latvietis zina no galvas – „Šalc zaļais mežs”, „Še, kur līgo priežu meži”, „Brūklenājs”, „Lakstīgalu nakts”, „Es zinu, ka kādreiz”, „Jaunība”, „Tumša naktī”, „Atceries, meitenīt”, „Mazs bij tēva novadiņis” un daudzas citas melodijas.

Sadziedāšanās ainas veidotas tā, lai skatītāji varētu izbaudīt un ielaist sirdī to brīnumaino sajūtu, ko Dziesmu svētkos bauda milzīgā kopkora dalībnieki Mežaparka estrādē. Savukārt dedzīgā aktierspēle, kurā nav ne vēsts no samākslotības vai lētas ākstīšanās, lieliski parāda, ka latvieši ir humorpilni, dzīvelīgi un brīnisķīgi ļaudis.

"Esmu bijusi skaņu režisore neskaitāmos brīvdabas koncertos un iestudējumos, bet "Bitīt rožu dārziņā" ir pirmais gadījums, kad ap estrādi izveidojas vairāki "spēles laukumi". Ģimenes ar bērniem no ļaudīm brīvajos laukumos diedz līdzi aktieriem mūsu brīnišķīgajās tautas rotaļās. Tā ir skaistākā izrādes dekorācija, kādu esmu redzējusi," pirmizrādē piedzīvoto atceras Dailes teātra un "Muzikālā teātra 7" skaņu režisore Daiga Saule.

„Bitīt rožu dārziņā” lomās iejūtas Voldemārs Šoriņš, Akvelīna Līvmane, Jānis Skanis, Jolanda Suvorova, Zigurds Neimanis, Mārtiņš Brūveris, Ērika Eglija, Kārlis Anitens, Alberts Kivlenieks, Marta Līne, Kaspars Brūvelis, Sergejs Ivanovs, Artūrs Noviks un Oranžā kora meitenes – Olga Stupiņa, Anita Levša un Inta Ļaksa.

Vēl tikai 3 izrādes -  Madonā (17.augustā), Ikšķilē (23.augustā) un Kuldīgā (24.augustā). Izrāžu sākums 20:00. Ieeja – stundu pirms izrādes sākuma.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs un internetā – bilesuparadize.lv, kā arī uz vietas - izrādes dienā.
 
      Atpakaļ

Kalendārs
<< Oktobris 2018 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Reklāma