62032

JĀNIS LŪSĒNS, ANCE KRAUZE UN ZIGFRĪDS MUKTUPĀVELS ZIEMASSVĒTKU LAIKĀ DĀVĀS JAUNU PROGRAMMU "KAD MĪLESTĪBA DZIMST..."
20.11.2015


ZIEMASSVĒTKU KONCERTS „KAD MĪLESTĪBA DZIMST...” 

AR ANCI KRAUZI, ZIGFRĪDU MUKTUPĀVELU

UN JĀŅA LŪSĒNA ZIEMASSVĒTKU ORĶESTRI

               

                Jānis Lūsēns ir viens no romantiskākajiem latviešu mūsdienu komponistiem, kurš turpina latviešu solodziesmas vislabākās, vislatviskākās tradīcijas. Viņa sadarbība ir Ingus Pētersonu un Kristīni Zadovsku ciklā „Mazu brīdi pirms...”, ar Sergeju Jēgeru Aspazijas dzejas ciklā „Tas vārds” ir bijusi ļoti veiksmīga un šie kopdarbi ir guvuši lielu klausītāju atzinību.

                Jaunā Ziemassvētku programma „KAD MĪLESTĪBA DZIMST...” ar Zigfrīdu Muktupāvelu un Anci Krauzi būs kā turpinājums jau padarītajam šajā žanrā. Dziesmu ciklā satiksies divi unikālu balsu īpašnieki, kuriem Jānis Lūsēns radījis jaunas 12 dziesmas. Decembra sākumā tās tiks izdotas arī CD versijā. Jānis Lūsēns allaž īpašu nozīmi piešķīris labai dzejai. Līdzās klasiķiem Annai Brigaderei, Kārlim Krūzam, Jānim Porukam un citiem vienotā noskaņā iekļausies Ineses Zanderes un citu dzejnieku šodienīgās Ziemassvētku sajūtas. Blakus šīm jaunajām dziesmām koncertā dzirdēsim arī agrāk tapušās dziesmas, kuras TV un radio skan katros Ziemassvētkos jau vairāk nekā 20 gadu garumā. Īpaši izvēlētais Jāņa Lūsēna Ziemassvētku orķestra sastāvs muzikālo ietērpu šim koncertam veido vienlīdz krāsainu un līdzvērtīgu  solistu balsīm. Viņu izpildījumā popūrijā dzirdēsim arī īpaši aranžētas tradicionālās Ziemassvētku melodijas.

                Šī Ziemassvētku koncerta galvenais uzdevums ir nojaukt laika robežas starp bijušo un esošo, starp bērnības sapņiem un šodienas realitāti. Blakus draiskām, bērnišķīgām izpausmēm mūzikā un dzejā klausītājs varēs baudīt bezgalības gaisotni, kas raksturīga Poruka dzejai. Kā uzsver pats Jānis Lūsēns, „šai koncertā gribu radīt sajūtu, ka visi esam savās mājās un tie cilvēki, kas apkārt, ir mūsu draugi un tautieši, kuriem mūsu zemes tradīcijas, vēsture, dzimta un tās turpinājumi no paaudzes paaudzē ir svētākais mantojums, ko saņemam un nododam tālāk. Šo kopības sajūtu katrā no koncertu norises vietām stiprinās arī pilsētas skanīgāko koru piedalīšanās koncerta noslēguma daļā, izpildot manas klausītājiem zināmās un iemīļotās dziesmas”, turpina Jānis Lūsēns. „Šeit maz tiks saukts vārdā Dievs, ticība, cerība, mīlestība, tomēr ik vārdā un skaņā būs jaušama to klātbūtne”. 

                Jaunā Ziemassvētku programma „Kad Mīlestība dzimst...” savu pirmizrādi piedzīvos Madonas kultūras namā 17.decembrī. Tam sekos vienpadsmit koncerti citās Latvijas pilsētās – 18.decembrī Valmieras kultūras centrā, 19.decembrī Jelgavas Sv. Annas baznīcā, 20.decembrī Liepājas koncertzālē LIELAIS DZINTARS, 21.decembrī Ventspilī, teātra namā JŪRAS VĀRTI, 22.decembrī Rīgas Domā, 23.decembrī Vidzemes koncertzālē CĒSIS, 25.decembrī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā, 26.decembrī Latgales vēstniecībā GORS un 27.decembrī Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Biļešu Paradīzē.

 


      Atpakaļ

Kalendārs
<< Oktobris 2018 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Reklāma