44962

NOSKAIDROTAS TRĪS POPULĀRĀKĀS DZIESMAS AR JĀŅA PETERA VĀRDIEM
10.05.2014


Noskaidrotas trīs populārākās dziesmas

 ar Jāņa Petera vārdiem

 

 

Noslēdzies Latvijas Radio 2 un Latvijas Avīzes organizētais balsojums par visu laiku populārāko dziesmu ar Jāņa Petera vārdiem. Piecdesmit dziesmu konkurencē par populārāko kļuvusi „Mēmā dziesma”, otrajā vietā atstājot „Manai Dzimtenei”, un trešajā vietā „Sanāciet, sadziediet”.  Visas šīs dziesmas ir Jāņa Petera un Raimonda Paula kopdarbs un skanēs arī 28.jūnijā arēnā „Rīga” koncertuzvedumā „Jānim Peteram - 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem…”  .

Pateicoties visiem balsotājiem, Latvijas Radio 2 direktors Armīns Ronis atzīmē: „Klausītāju nosauktās dziesmas pieder latviešu populārās mūzikas "zelta" pūram. Tās ir skanējušas un skanēs LR2 un tas ir gan likumsakarīgi, gan labi. Tā ir mūsu sadzīves kultūras un identitātes daļa, ar šīm dziesmām ir dzīvojis, izdzīvojis un dzīvos mūsu latviskums un latvietība. Dziesmas nevis vienkārši ar tekstu, bet dzeju, turklāt tādu, kas piešķir dziedātajam lielāku jēgu, nekā dzeju veidojošie vārdi vien. Tas ir dzejnieka, liela dzejnieka nopelns. Paldies Jānim Peteram par to

Latvijas Radio 2 turpina gatavoties izcilā dzejdara jubilejai, veidojot īpašu, J.Peteram un viņa līdzgaitniekiem veltītu raidījumu ciklu. Savukārt pats dzejnieks aktīvi iesaistījies  lielkoncerta gatavošanā, kas režisora Valda Pavlovska vadībā iecerēts kā grandiozs, simbolisks un interaktīvs pasākums ar video sižetiem un foto atmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma.

Koncertā skaistākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Intars Busulis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Rīgas Doma zēnu koris, Petera dziesmu koris 800 cilvēku sastāvā virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī  maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns, Zigmars Liepiņš un Valdis Zilveris, dziesmām iegūstot jaunu spēku un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora  izpildījumā.

            Biļetes uz koncertu jau nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Koncerts „Jānim Peteram – 75 / No Jāņiem līdz Pēteriem...” top, pateicoties AS „Latvijas Dzelzceļš” un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstam.
      Atpakaļ

Kalendārs
<< Augusts 2018 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Reklāma