46869

AZARTISKĀ PIEDZĪVOJUMU IZRĀDE "VELLA KALPI" DODAS PIE SKATĪTĀJIEM
22.07.2014


Azartiskā piedzīvojumu izrāde „Vella kalpi”

 dodas pie skatītājiem jau šo piektdien 

 

 

Šo piektdien, 25. jūlijā 21:00 ar PIRMIZRĀDI Saulkrastu estrādē sāksies „Muzikālā teātra 7” desmitās jubilejas sezonas jaunās un vērienīgās muzikālās brīvdabas izrādes VELLA KALPI vasaras tūre pa Latvijas pilsētām.

”Vella kalpu” senā leģenda par nodevību un mīlestību šovasar iemiesojusies azartiskā dziesmu spēlē ar skatuvi trīs stāvos, 32 aktieru ansambli, iespaidīgiem masu skatiem un īpaši veidotiem uguns, dūmu specefektiem. Skanēs komponistu Raimonda Tigula un Raimonda Paula visiem zināmās dziesmas, kuras izrādei atjaunojis Atis Auzāns. Būs arī kāda ļoti populāra ārzemju autora dziesmas, kas atklātas tiks tikai pirmizrādes dienā. Atraktīvos deju skatus iestudējis horeogrāfs Alberts Kivlenieks.

Režisors Voldemārs Šoriņs teātra vasaras brīvdabas izrādes veido jau desmito gadu un atzīmē izrādes sasauci ar mūsdienām: „Izrādes darbības vide notiek kara fonā, un gaisā virmo tā apdraudētības sajūta, ko nosaka kara apstākļi, kas šoreiz arī sasaucas ar mūsdienu politisko situāciju. Izrādes tēma - nodevība un mīlestība ir mūžsenas, un patiesa mīlestība vienmēr ir stiprāka. To pierāda mūsu izrādes galvenie varoņi, to savulaik esam pierādījuši mēs, aizstāvot savu pilsētu un radot savu valsti.”

 

Lugas autors ir dramaturgs Kārlis Anitens : „Nodevība barojas ar vienaldzību. Nedrīkst būt vienalga. Mūsu ierocis ir mīlestība, tas ir pamats uz ko cilvēce spēj pastāvēt. Lai arī stāsts ir par Rīgu, tas var attiekties uz ikvienu no Latvijas vietām.”

Kārlis Anitens pēc režisora ieceres veidojis arī kostīmus. Lielākā daļa kostīmu ir speciāli šūta un pasūtīti Londonā. Tērpi ir provocējoši izaicinoši un ļoti krāšņi, ar mazliet gotisku pieskaņu bet vienlaikus moderni un mūsdienīgi. Izrādes scenogrāfs Jānis Jansons. Vella kalpu un viņu līgavu lomās Gints Andžāns un Vita Baļčunaite (Andris un Rūta), Jānis Auzāns un Samanta Tīna (Pēteris un Anna),  Atis Ieviņš un Helēna Vasiļevska (Ērmanis un Lēne). Rīgas galvenais „atslēgas turētājs” Samsons un viņa ģimene - Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Anna Šteina. Pārējās lomās iejutīsies Akvelīna Līvmane, Zigurds Neimanis, Zane Burnicka, Aīda Ozoliņa, Atis Auzāns, Kārlis Anitens, Līga Robežniece, Anita Levša, Olga Stupiņa, Sergejs Ivanovs, un daudzi citi. Zviedrijas karaļnama pārstāvju lomās Jolanda Suvorova, māsas Legzdiņas un Alberts Kivlenieks

Izrāde būs skatāma deviņās pilsētās – Saulkrastos (25.jūlijā), Tukumā (26.jūlijā), Valmierā (1.augustā), Alūksnē (2.augustā), Madonā (9.augustā), Ikšķilē (15.augustā), Jēkabpilī (16.augustā), Bauskā (22.augustā), Kuldīgā (23.augustā).

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv, kā arī viesizrāžu norises vietās.

Muzikālā teātra 7 iepriekšējo deviņu sezonu vasaras brīvdabas izrādes kopā pulcējušas jau vairāk nekā 320 tūkstošus skatītāju, padarot „Muzikālo teātri 7” par nepārspētu līderi brīvdabas iestudējumu žanrā.

Seit jāliek tekstu


      Atpakaļ

Kalendārs
<< Oktobris 2018 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Reklāma